Obszar nr 7
ZAJĘCIA NIEZORGANIZOWANE

„Ruch to zdrowie” to hasło spotkań z instruktorem sportowym Marcinem Gębickim (załącznik nr 19)
Biegi przełajowe Top Cross Torunia im. Mariana Piotrkowskiego , w którym nasze dzieci biorą czynny udział  Gębickim (załącznik nr 20)

ZAŁĄCZNIK  19.

„Ruch to zdrowie” to hasło spotkań z instruktorem sportowym Marcinem Gębickim, które odbyły się dnia 18.09.2013r. i 20. 11.2013r. Pan Marcin jest tatą Mai i na codzeń pracuje z osobami dorosłymi i dziećmi. Prowadzi także szkółkę piłkarską , z własnej inicjatywy, przeprowadził zabawy w grupie dzieci 4-letnich, Podczas zabaw przedszkolaki poznawały swoje ciało, możliwości  i ograniczenia ruchowe. W zabawach wykorzystywały piłki, obręcze, woreczki, ,,jeżyki”, szarfy, tunel, pachołki. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wszystkich proponowanych zabawach  i ćwiczeniach. Chętnie biegały i zatrzymywały ruch na umówiony sygnał, przechodziły na czworakach przez tunel, utrzymywały równowagę chodząc po ,,jeżykach”,  między pachołkami, rzucały i chwytały piłkę lub woreczek, przechodziły przez szarfę, wykonywały ćwiczenia wyprostne i przeciw płaskostopiu. Uczyły się współpracować  z partnerem i grupą. Dzieci dowiedziały się, że ruch jest bardzo ważny i wpływa na zdrowie i dobre funkcjonowanie całego naszego organizmu.

ZAŁĄCZNIK  20.

Biegi przełajowe Top Cross Torunia im. Mariana Piotrkowskiego odbywają się raz w miesiącu na trasie o długości ok. 6000 m. (pięć pętli po nieco ponad 1 km plus podbieg) w lasku pomiędzy V Liceum Ogólnokształcącym a ul. Bema w Toruniu (droga przełajowa o zróżnicowanej nawierzchni). Dzieci rywalizują na trzech dystansach: przedszkolaki na dystansie 300 metrów, chłopcy i dziewczęta w wieku 7-10 lat na dystansie ok. 1200 metrów oraz chłopcy i dziewczęta 11-12 lat i 13-15 lat na dystansie ok. 2400 metrów.
W naszej Smerfowej gromadce mamy mistrzów biegania, są to Maks G. Michał K, Grześ P. nasi koledzy zajmują 3 pierwsze miejsca, udział biorą także  Gosia K. z grupy ,,Zuchów” .
Jesteśmy dumni z naszych kolegów, my także chcemy biegać i zdobywać takie medale!
Państwo Kowalscy z dziećmi zapraszają przedszkolne rodziny do wzięcia udziału w biegach, nie tylko po medal, ale przede wszystkim po zdrowie i dobrą zabawę !