RUCH POZA SZKOŁĄ
Obszar nr 6
Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem bezpieczny – nasze przedszkole jako organizatorzy (załącznik nr 17)
Olimpiada sportowa – od kilku lat systematycznie bierzemy udział w  Olimpiadzie sportowej przedszkolaków – organizowanej przez Wydział Sportu UM (Zuchy – marzec/maj) (załącznik nr 18)

ZAŁĄCZNIK  17.

Od 12 lat Przedszkole Miejskie nr 17 we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Wydziałem Ruchu  Drogowego, Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Komendą Straży Miejskiej, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia,  Automobilklubem Toruńskim i Fundacją Zielony Liść organizuje Międzyprzedszkolny  Przegląd  Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.
Przegląd to systematycznie organizowana od 2003 roku, propozycja wspólnej zabawy dla dzieci , której celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu,  na ulicy oraz w najbliższym  otoczeniu.
Warunkiem uczestnictwa przedszkola w przeglądzie, jest przygotowanie i zaprezentowanie przez 3-5 osobowe zespoły, scenki dramowej, w których dzieci odgrywają sytuacje znane im z życia codziennego (np. zabawy w domu, w lesie,  na dworze, kontakty z nieznajomymi, zgubienie się dziecka, podróże, niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym itp.). Co roku  około 150 dzieci z  przedszkoli i szkół województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymuje miano „Bezpiecznego Przedszkolaka”.
Przegląd odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

ZAŁĄCZNIK  18.

„Olimpiada sportowa” – od kilku lat systematycznie bierzemy udział w  Olimpiadzie sportowej przedszkolaków – organizowanej przez Wydział Sportu UM (Zuchy – marzec/maj 2014)