Bajka „Biedronek”

Dawno, bardzo dawno temu konik zrobił sobie farmę. Potem zjadł zielony liść i żaba do niego przyszła (Natan)
Potem przyszedł słoń. Słoń uderzył żabę i żabka płakała. (Ola)
Słoń wiedział, że źle zrobił i przeprosił żabę i potem razem się bawili (Hania K.)
A wtedy królik hasał po łące. Stawał na głowie, obracał się na jednej nodze, robił podskoki. Potem zamienił się w innego królika i zrobił hurra i przytulił się do drugiego królika i tańczyli sobie. A później królik rozciągnął włosy (Bartek R.)
Dawno, dawno temu w pałacu żyła królewna. Lew też był i czarodziej. Lew był groźny ale zaczarowany. (Nina)
I szedł tygrysek i lewek. Poszli do miasta i potem żyli długo i szczęśliwie (Bartek Sz.)

Kim był Fryderyk Chopin?

• Fryderyk Chopin to taki pan, co pisał muzykę i miał zakręcone włosy. On kompozytował …. muzykę. – Hania K.
  • Fryderyk Chopin – on pisał nutki, a potem je grał na fortepianie. I ta muzyka jest fajna, ta z tego fortepianu.   – Julka S.
  • Fryderyk Chopin to taki kompozytor, gra różną muzykę –etiudy, no takie piosenki na fortepianie. Ta muzyka to taka do słuchania. Kiedyś się urodził a potem umarł.  – Natan
  • Fryderyk Chopin to taki pan co grał kiedyś na fortepianie i pianinie, no może. Grał taką smutną muzykę, no taki walec.  – Marek
  • Fryderyk Chopin to taki muzyk mieszkał trochę w Polsce trochę we Francji a potem przeprowadził się do Australii, żeby grać i wygonić wszystkie żaby z miasta no z Paryża -  Kornelia
  • Fryderyk Chopin lubił grać i pisać kolorowe nutki utwory, taką muzykę. I kiedyś grał tutaj w przedszkolu dla wszystkich dzieci. – Oliwia Kl.
  • Fryderyk Chopin tworzył muzykę dla ludzi. Lubił grać dla dzieci na fortepianie, to taki instrument - ma trzy nogi. Ta muzyka to trochę smutna, trochę wesoła, taka….. – Ninka
  • Fryderyk Chopin pisał nutki, grał na fortepianie. Imprezuje – ludzie tańczą przy muzyce, a on gra, patrzy i słucha a potem pisał te nutki i była fajna muzyka  – Zuzia
  • Fryderyk Chopin był kompozytentem, robił muzykę. Grał na pianinie i słuchamy jej w przedszkolu. No bo, ją grali w przedszkolu…… na pianinie, kto?..... nie wiem.  – Bartek Sz.
  • Fryderyk Chopin grał na fortepianie muzykę. Taka trudna do słuchania. Mieszkał w mieście i czasem we wsi.  – Stasiu
  • Fryderyk Chopin grał na fortepianie a może na pianinie hymn przedszkola i nuty te swoje co je pisał na kartkach - Ola