HONOROWY PATRONAT

     Wzorem lat ubiegłych, pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i  Prezydenta Miasta Torunia, Przedszkole Miejskie nr 17 im Fryderyka Chopina i Anglojęzyczne Przedszkole Bajkowy Dworek  we współpracy, Wydziałem Ruchu  Drogowego i i Wydział Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,  Strażą Miejska,  Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu, Automobilklubem, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, oraz Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział Toruńsko - Włocławski organizuje  w Wordzie, 5 kwietnia 2017 r. o godz.10:00, XV Międzyprzedszkolny Przegląd  Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.


     Przegląd to systematycznie organizowana od 2003 roku, propozycja wspólnej zabawy dla dzieci, której celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu,  na ulicy oraz w najbliższym  otoczeniu.


     Dzieci 5-6 letnie uczestniczące w przeglądzie prezentują scenki dramowe, w których odgrywają sytuacje znane im z życia codziennego (np. asertywne zachowania w kontekście biernego palenia, higieniczny tryb życia, zgubienie się dziecka, niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, zabawy w domu, w lesie, kontakty z nieznajomymi,  itp.).


     W przeglądzie biorą udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Złejwsi Małej,  Przedszkoli Miejskich nr 2, 5,  8, 9, 17 , Przedszkola Prywatnego „Pod Muchomorkiem” i Anglojęzycznego Przedszkola Bajkowy Dworek.


     W tym roku  około 150 dzieci z  przedszkoli województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma miano „Bezpiecznego Przedszkolaka”.

 

Patronat medialny nad przeglądem objęła Gazeta Nowości

         
Sponsorami  wspierającymi Przegląd jest   VIP

 

 

 

http://www.nowosci.com.pl/torun/a/przeglad-scenek-dramowych-pn-jestem-bezpieczny-zdjecia,11956218/

 

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=12254

 

 

 

 

 

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=9487

 

http://nowosci.com.pl/352795,Jestem-bezpieczny-miedzyprzedszkolny-przeglad-scenek-dramowych-zdjecia.html

 

http://ddtorun.pl/pl/15_fotorelacje/97_szkolne/1111_przeglad_scenek_dramowych_w_wordzie.html